Autor Téma: příslušenství pro údržbu mého MOTA  (Přečteno 12434 krát)

marty

  • Star
  • ****
  • Příspěvků: 287
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
příslušenství pro údržbu mého MOTA
« kdy: Březen 25, 2009, 09:19:18 dopoledne »
Založil jsem toto téma protože jsem našel zajímavou věc na údržbu. Znal jsem to Louise ale teď je to k máni i zde.

http://www.motech.cz/ketten-max-cistic-retezu-p-16822.html

třeba to někdo využije  ;)
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07

marty

  • Star
  • ****
  • Příspěvků: 287
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
Re: příslušenství pro údržbu mého MOTA
« Odpověď #1 kdy: Březen 26, 2009, 08:15:50 odpoledne »
Založil jsem toto téma protože jsem našel zajímavou věc na údržbu. Znal jsem to Louise ale teď je to k máni i zde.

http://www.motech.cz/ketten-max-cistic-retezu-p-16822.html

třeba to někdo využije  ;)

dnes to  došlo a suprově sem si vyčistil řetěz a to jsem nevěděl do zadní části se pak stříká mazáníčko a krásně se akorát namaže řetěz.

to jen aby nestála řeč.  8)
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07

yorkie

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 32
  • Hallo Team Green
    • Zobrazit profil
Re: pĹ?Ă­sluĹĄenstvĂ­ pro ĂşdrĹžbu mĂŠho MOTA
« Odpověď #2 kdy: Březen 27, 2009, 08:03:19 odpoledne »
tak jsem si to taky objednal

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re: příslušenství pro údržbu mého MOTA
« Odpověď #3 kdy: Březen 27, 2009, 08:51:32 odpoledne »
to ja uz jsem v dalsim levelu - minuly rok jsme okoukali automaticky mazani retezu - a nic jinyho uz nechci. Mam homemade elektronickej system skladajici se z flasky oleje, par hadicek, elmag ventilu puvodne ze stary skodovky na lpg a kousku trubicky puvodne brzdove na favorita. Navod pro elektronickou cast tady: http://www.volny.cz/hampster/mazani/amaret.html naklady byly tak 300 - elektroniku me udelal kolega v praci za cenu dilu (150kc) a zbytek je flaska oleje tridy M6A:-) a par metru hadicky. Ventil byl na vrakaci zdarma. Ja na tom mam najeto asi 2000km k naproste spokojenosti, kamaradi kolem 5ti tis uplne bez problemu a bez udrzby retezu

O retez nyni neni zadna udrzba, retez je krasne cistej, bez prachu, spiny.... jedina nevyhoda je, ze odletujici retez trochu zasira zadni rafek - a tak trochu okolo, to podle toho kolik odhadnu ze tam mam poustet a davam moc (mam potenciometr na palubovce). Ale ta spina na rafku je proste mastnota s prachem - utre se hadrou behem chvilinky, v porovnani s praci na udrzbu retezu je to nesrovnatelny. Navic ten retez je ted porad krasne cisty a namazany a nemusi se kupovat cistice, spreje - proste motorovy olej za par korun.

petr-ikarus

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 72
    • Zobrazit profil
Re: příslušenství pro údržbu mého MOTA
« Odpověď #4 kdy: Březen 28, 2009, 08:50:48 odpoledne »


   
Zdravím. ČÍM mažete řetěz na Versysu. U nás stojí sprej 400kč coš je dost. Ví někdo o něčem levněším,ale kvalitním? Díky.
Co dnes, jezdili jste? Na Valašsku krásně a spousta motorek. Také jsme se srazili a pokecali, asi 15. Mezi nimi nový Trenér, cestovní moto-moc pěkné.

marty

  • Star
  • ****
  • Příspěvků: 287
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
Re: příslušenství pro údržbu mého MOTA
« Odpověď #5 kdy: Březen 28, 2009, 09:26:46 odpoledne »
Ahoj Petře já mažu tohle

http://valvoline.cz/cs/shop/detail/46-autokosmetika/194-white-synthetic-chain-lube-400ml

teď jsem si to koupil je to na O krožkové řetězy ale nevím co má Versys.

Jinak dnes bylo krásně já dopoledne lyžoval s dcerou na Kramolíně a odpoledne první letošní. Spojil jsem loňské bahno s letošním  :D.
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07

honzam

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re: příslušenství pro údržbu mého MOTA
« Odpověď #6 kdy: Duben 01, 2009, 10:23:12 odpoledne »
K tomu Ketten Max je potřeba koupit ještě nějaký prostředek na čištění řetězu? Odmaštovač?

Pokud ano tak jaký? Díky

marty

  • Star
  • ****
  • Příspěvků: 287
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
Re: příslušenství pro údržbu mého MOTA
« Odpověď #7 kdy: Duben 02, 2009, 09:50:36 dopoledne »
K tomu Ketten Max je potřeba koupit ještě nějaký prostředek na čištění řetězu? Odmaštovač?

Pokud ano tak jaký? Díky

Ahoj určitě protože to musí být odmašťovač co neničí O a X kroužky v řetězu. Já jsem si objednal dva litry toho co je na těch stánkách u čistiše řetězu. Stojí to asi 240 Kč litr. na jedno čištění jsem spotřeboval asi 0,2 L
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07