Autor Téma: Co se stane když praskne rozvodový řetěz  (Přečteno 30594 krát)

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« kdy: Leden 26, 2009, 05:10:00 odpoledne »
Jak jsem již psal na starém fóru, tak mě při letní dovolené prasknul asi 20km od Makedonských hranic rozvodový řetěz. Důvod proč se to stalo je jasný - vadný napínák primárního řetězu - měl jsem tam nejstarší typ, který údajně byl někdy v 96/97 vyměněn za novější typ úplně jiné konstrukce. Součástí toho starého typu je pružinka, která vyskočila z osazení kde měla držet a následně napínák zablbnul a prostě to řetěz neunesl.

K opravě jsme se dostali s kamarádem až teď. následuje několik fotek s komentářem:-) Ve finále: odnesly to 2 sací a 2 výfukové ventily, samozřejmě rozvodový řetěz, vodítka řetězu, nový napínák rozvodového řetězu. Zároveň jsem koupil ještě i nový primární řetěz (protože už byl dost vytahaný a rachotil). Celkově v dílech cca 10000Kč (2300 napínák, skoro 3000 ventily, 1000 rozvodový řetěz, 1800 primární řetěz...)

Mezi jawou a KLE zas takový velikostní rozdíl není - Otázka kamaráda, jestli to nechci zbastlit:-)
http://img144.imageshack.us/img144/7451/dcp3566ch8.jpg

Kvůli výměně předního vodítka rozvodového řetězu je NUTNÉ rozpůlit motor a takhle to vypadá po oddělání spodní části, tedy rozpůlený motor. Všimněte si primárního řetězu vytahaného jako kšandy - to je to co vám rachotí v motoru:-)
http://img443.imageshack.us/img443/9941/dcp3578da7.jpg

No a tohle je celý motor v KLE ve vší parádě:
http://img218.imageshack.us/img218/615/dcp3584by6.jpg

Pro zajímavost srovnání vodítek rozvodového řetězu, schválně kdo pozná které je nové. Nápověda: v olejové vaně bylo spousta gumových pilin.
http://img141.imageshack.us/img141/9940/dcp3585ag1.jpg

Kamarád ten motor složil během týdne po večerech, nejvíce času jednoznačně zabralo zabroušení ventilů. Mě teď čeká nastrojit motor zpět do kostry a doufat že se všechno povedlo.

Díly dodalo http://www.partsdepot.cz/ a jsem s nimi maximálně spokojený - ceny minimálně o 20% nižší než Kawasaki CZ (ASKO Brno) a na stole jsem to měl za 8 dní od objednávky. Každopádně doporučuji objednávat originální díly (a co mají) tam.


« Poslední změna: Leden 27, 2009, 07:26:07 dopoledne od labakov »

marty

  • Star
  • ****
  • Příspěvků: 287
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #1 kdy: Leden 27, 2009, 06:04:00 odpoledne »
Je dobře že jsi se odhodlal a dal KLE do kupy.  ;)
Po tvém návratu z Makedonie to vypadalo všelijak. :-[
Doufám že se uvidíme na jarním srazu. ;)

příjemné zajíždění  ;D
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #2 kdy: Leden 28, 2009, 07:47:46 dopoledne »
to jestli nekam vubec pojedu, zalezi az a jestli se to poprvy nastartuje;-) ale rad bych dojel

yorkie

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 32
  • Hallo Team Green
    • Zobrazit profil
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #3 kdy: Leden 28, 2009, 06:40:38 odpoledne »
nevím čím to je, ale nějak mi nejdou ty fotky otevřít

jp1

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • www.jp1.wz.cz
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #4 kdy: Leden 28, 2009, 07:33:27 odpoledne »
kolik jsi měl na motoru najeto když se ti to stalo?

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #5 kdy: Leden 29, 2009, 09:32:29 dopoledne »
yorkie: mě se to otevírá když na to jenom kliknu, tak nevím:-)

jp1: cca 60000km, snad reálných - odpovídá tomu opotřebení předního kotouče (letos bude muset být nový - až dojedu desky co tam jsou) a je to originál.

jp1

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • www.jp1.wz.cz
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #6 kdy: Leden 29, 2009, 08:40:55 odpoledne »
tak to mám ještě 20.000km čas :-)

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #7 kdy: Leden 30, 2009, 07:32:18 dopoledne »
to bych si tak jistej nebyl:-) Predchozi majitel me tvrdil, ze kdyz ji koupil (cca 35-38t km) tak si nechal pro jistotu vymenit rozvodak. Ve vsem ostatnim me rekl pravdu, tak mu verim i v tomhle. Takze ten rozvodak mel tak 20t km najeto.

Ale tohle nebylo rozvodakem (ten jsem na jare pred tim nez se to stalo kontoloval a byl v poradku s neznatelnym opotrebenim), tohle udelal napinak rozvodaku

Alfonso

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #8 kdy: Leden 31, 2009, 01:01:22 dopoledne »
Me se nedavno stalo neco podobneho.
Motorka mi padla na levou stranu, chcipl jsem ji a pak uz nesla nastartovat. Zkouseli jsme ji ve dvou z kopce roztlacit, a nic, blokle zadni kolo i na trojku.
V servisu mi rekl, ze byl spatny odlitek hlavy motoru, a napinak nesel po cele delce chodu. Takze jak byla na boku, a jak jsem vypnul motor, rozvodak dostal ranu ze setrvacnosti kola a seskocil o jeden zub. Potkaly se ventily.
Oprava za 6tis.
Takze bacha na to...

ladin

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #9 kdy: Leden 31, 2009, 08:25:46 dopoledne »
nový napínák rozvodového řetězu. 1000 rozvodový řetěz

Čau, nezbyla ti z toho starého napínáku na hliníková přírubka na dva šrouby, já jí mám prasklou tak by se mi hodila.

A ještě jeden dotaz, rozvodový řetěz stál opravdu jen 1000kč? Já se po něm trošku koukal a všude ho měli spíš za 2 litry.
Dříve KLE500 r.v. 1995, nyní Triumph Tiger 900i r.v. 1999

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #10 kdy: Leden 31, 2009, 10:56:01 dopoledne »
napinak mam cely puvodni (samozrejme nefunkcni), ale telo je v poradku. Ale bylo jich vic druhu - k nasim kde to mam se dostanu az pristi vikend, vyfotim to a poslu ti aby ses podival jestli je stejnej. Pak ti ho klidne poslu.

retez - no ja koupil na motoretezy.cz retez Morse (coz je stejny jako dava kawa original) za 1100 a to jsem si rikal jak levne jsem ho koupil - protoze jinak maji vsude did za 1800 ale i za 2500. No a potom me nabidli na partsdepot.cz ORIGINALNI retez kawasaki za 850.

Takze rozvodaky kupujte zasadne jen originaly;-)

ladin

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #11 kdy: Leden 31, 2009, 11:04:01 dopoledne »
napinak mam cely puvodni (samozrejme nefunkcni), ale telo je v poradku. Ale bylo jich vic druhu - k nasim kde to mam se dostanu az pristi vikend, vyfotim to a poslu ti aby ses podival jestli je stejnej. Pak ti ho klidne poslu.

retez - no ja koupil na motoretezy.cz retez Morse (coz je stejny jako dava kawa original) za 1100 a to jsem si rikal jak levne jsem ho koupil - protoze jinak maji vsude did za 1800 ale i za 2500. No a potom me nabidli na partsdepot.cz ORIGINALNI retez kawasaki za 850.

Takze rozvodaky kupujte zasadne jen originaly;-)

Ok zatím díky, budu ocekavat foto :-)
Dříve KLE500 r.v. 1995, nyní Triumph Tiger 900i r.v. 1999

eab

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #12 kdy: Únor 01, 2009, 11:39:17 odpoledne »
Takze rozvodaky kupujte zasadne jen originaly;-)

Není náhodou originál řetěz v kuse bez nýtovací spojky ?
Takže pro jeho výměnu je třeba vytahovat a půlit motor.....

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #13 kdy: Únor 02, 2009, 08:11:17 dopoledne »
ja jsem vytahovat a pulit motor musel, tak me by to bylo jedno. Rozpuleni motoru je extremne jednoduche

ladin

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re: Co se stane když praskne rozvodový řetěz
« Odpověď #14 kdy: Únor 02, 2009, 03:09:08 odpoledne »
kvůli výměně rozvoďáku se motor půlit ani vyndavat z rámu nemusí, stačí sundat nahoře víko motru, řetěz rozpojit, připojit nový na starý a pootočit motorem, když máš oba konce nového nahoře, starý odpojíš a nový snýtuješ.

Alespoň takhle mi to vysvětloval jeden místní šikovný opravář motorek.
Dříve KLE500 r.v. 1995, nyní Triumph Tiger 900i r.v. 1999