Autor Téma: Řetězová sada  (Přečteno 12292 krát)

klerk

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 72
    • Zobrazit profil
Řetězová sada
« kdy: Červenec 24, 2009, 12:05:48 dopoledne »
Mám skromný dotaz,budu muset vyměnit řetězovou sadu,ale váhám,zda objednat řetěz se spojkou, nebo ho nechat snýtovat,nýtovačku pochopitelně nemám,servis to taky neudělá zdarma. Máte někdo zkušenost? Dík!

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re: Řetězová sada
« Odpověď #1 kdy: Červenec 24, 2009, 07:25:13 dopoledne »
to je tvoje volba:-) na www.motoretezy.cz ti zdarma půjčí nýtovačku (jen za zálohu) http://www.motoretezy.cz/eshop/moto/cz/?idecko=192967&kvol=2&id_clanek=43

Ja mam ale retez se spojkou a vetsina mych znamych na techle slabsich motorkach taky. Na nejaky supersport a silny bestie bych dal taky radeji nytovanou spojku, ale jinak sem neslysel ze by se spojkami retezu byl problem.

Jo retez mam CZ o-krouzek a jeste jsem nenapinal (zatim 4000km)

Libor

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re: Řetězová sada
« Odpověď #2 kdy: Červenec 24, 2009, 08:00:03 dopoledne »
Ahoj, já mám tutéž zkušenost jako Labakov.

bidzej

  • Administr
  • Pln
  • *****
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re: Řetězová sada
« Odpověď #3 kdy: Červenec 24, 2009, 06:33:45 odpoledne »
Ja mel na KLE DID snytovany a stejne jsem ho za jizdy pretrhnul, takze myslim, ze normalni spojka nebude problem...

klerk

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 72
    • Zobrazit profil
Re: Řetězová sada
« Odpověď #4 kdy: Červenec 25, 2009, 02:01:14 odpoledne »
Dík za vaše zkušenosti,postřehy,bude spojka.

marty

  • Star
  • ****
  • Příspěvků: 287
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
Re: Řetězová sada
« Odpověď #5 kdy: Červenec 25, 2009, 09:37:24 odpoledne »
ja pozdě ale spojka podle mne dobrá volba. Já ji měl též.

;)
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07

honzam

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re: Řetězová sada
« Odpověď #6 kdy: Srpen 24, 2009, 08:52:57 odpoledne »
Taktéž potřebuji řetězovku. Jaké máte zkušenosti s výrobci?
Co třeba tato? http://www.motoretezy.cz/eshop/moto/cz/k19-Sady-D-I-D-AKCE/v23548/?sirka=&znacka=&profil=&prumer=&idecko=384070&zpet=vypisvyrobku.php&od=30

Nebo něco levnějšího? Díky
« Poslední změna: Srpen 24, 2009, 09:24:03 odpoledne od honzam »

honzam

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re: Řetězová sada
« Odpověď #7 kdy: Srpen 31, 2009, 04:52:28 odpoledne »
Ještě bych měl dotaz zdali je potřeba O kroužky v řetězu nebo můžou být X kroužky?  A v čem je rozdíl díky za radu

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re: Řetězová sada
« Odpověď #8 kdy: Září 01, 2009, 07:22:02 dopoledne »
urcite tam musi byt tesnici krouzky. Ten retez s krouzky ma podstatne delsi zivotnost nez retez bez krouzku. Jde o to, ze takovy tesneny motor ma na cepech napln maziva po celou dobu zivotnosti retezu a za jizdy mazes uz jen misto kde se styka retez s rozetou. Retezy bez krouzku tu napln nemaji a dostava se bordel na cepy, retez odchazi. Netesnene retezy se pouzivaji tak na zavody jak enduro, cross, tak i silnicni - tam ta zivotnost vyhovuje, stejne se na kazdej zavod dava novej.

Jestli O nebo X krouzek je celkem jedno. X krouzek by mel lepe tesnit, ale je citlivejsi na bordel (proste tenci material, snadneji se poskodi). O krouzek je jistota - je mene citlivy na znecisteni a poskozeni.

Kamarad si na motorku (pegaso 650) koupil DID Xkrouzek a krouzky vylitali po 5tis km a to mame na motorkach automaticky mazani retezu. O krouzek tohle nikdy nikomu neudelal, takze na enduro radeji O-krouzek. Fotky co ten retez udelal najdes ve fotkach z nasi dovolene - http://www.dostalovi.com/?page_id=44 - jsou tam na konci

honzam

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re: Řetězová sada
« Odpověď #9 kdy: Září 01, 2009, 06:22:33 odpoledne »
Ahoj. A není to na reklamaci ten řetěz když mu to tak brzo vylezlo? Já si koupil nakonec ten retez z odkazu. Mimochodem je to také 520VX tak doufám že mě ty X kroužky nepůjdou hned do kopru. Sice KLE je enduro ale já s ním jezdím 90% silnice. Uvidíme.....
Kdyžtak napíšu

honzam

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re: Řetězová sada
« Odpověď #10 kdy: Duben 29, 2010, 10:45:37 odpoledne »
Ještě bych se zeptal. Mám teď tedy řetěz s X kroužky ale mazivo ve spreyi mám Castroll na O kroužky. Nevadí to něčemu?

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re: Řetězová sada
« Odpověď #11 kdy: Duben 30, 2010, 03:49:00 odpoledne »
to je uplne jedno podle me, to tam pisou aby utvrdili zakazníka ze neposkodi tesneni a kdyz neposkodi jednu gumu, tak snad ani druhou