Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - ladin

Stran: [1]
1
Sraz jaro 2011 / Info po srazu
« kdy: Květen 08, 2011, 08:53:45 dopoledne »
Zdar všichni účastníci srazu, děkuji Petrovi za tradičně super srazík a hlásím, že jsem v sobotu ve 20.50 dorazil v pořádku domů :-)

Jen někdo napište, jak dopadl kolega v tím okem.

2
Inzeráty / Triko KLE Versys vel. S
« kdy: Červenec 20, 2010, 10:13:51 dopoledne »
Prodám tričko KLE Versys vel. S - šířka přes prsa 46cm. Bylo nošeno asi 3x, takže stav nového.
Cena 200kč + poštovné

Foto zde:
http://www.kle500.com/velke/sraz8/sraz_8_05.jpg

3
Technika / Vybitá baterie
« kdy: Červenec 08, 2010, 10:46:23 dopoledne »
Ahoj, mám jednu čerstvou zkušennost s baterkou, tak se o ní rád podělím.

Povedlo se mi nechat zapnutý klíček na motorce a zjistil jsem to asi až po týdnu, kdy už byla zánovní gelovka zcela vybitá. Tak jsem ji vzal ke známému, který má nabíječku na gelovky. Baterka se vůbec nechytla a nenabíjela. Pohledal jsem pár informací a zjistil, že se jedná o tzv. stav ,,hlubokého vybití" kdy za začne docházet v baterii k sulfataci, čímž se zvýší odpor článků a baterka jde do kopru. Pokud stav vybití netrvá příliš dlouho (jak dlouho to je nikdo neřekne), lze proces sulfatace zvrátit speciální nabíječkou s vysokofrekvenčním nabíjením (nabíjecí napětí až 22V). Takže jsem vzal baterku do firmy která se zabývá prodejem a servisem autobaterií, kde ji zkusili rozchodit. Co vše s ní dělali, až na počáteční šok kdy do ní šlo krátkodobě (cca 5s) přes 20A, bohužel nevím. Po prvním dni to nevypadalo dobře, nechali si ji tam pár dní přes svátky, že ještě něco zkusí. No a včera k mé velké radosti byla baterka nabitá a prý by měla být OK. Motorka startuje jako dřív, uvidím jaká bude životnost baterie.

Jo a to ,,hluboké vybití" se netýká jen gelovek, ale i obyčejných baterií. Takže pozor na to.

4
Příslušenství pro motorkáře / Kapsička na řidítka
« kdy: Červen 02, 2009, 09:41:57 dopoledne »
Zdarec chlapi, musím tu udělat malinkou reklamu. Na netu jsem našel tuhle firmu http://ewog.websnadno.cz/ a objednal kapsičku na řidítka http://ewog.websnadno.cz/MOTOVALCE_a_jine.html. Na mé přání mi velmi milá paní našila zip na zadní stranu a po dotazu na poštovné mi ochotně vyšla vstříc a s platbou na účet zaslala kapsičku za pár korun. Opravdu velmi dobré jednání a pěkné zboží. Doporučuji podívat se :-)

5
Pokec o všem možném i nemožném / Už nebudu jezdit na KLE, ale ...
« kdy: Březen 16, 2009, 07:06:30 dopoledne »
na výstavě motocykl jsem se rozhodl, že vyměním KLE za Varadero (tedy starší). Osud to zařídil jinak. Včera jsem se dohodl na jiné koupi: Triumph Tiger 900i, r.v.99, má to válce v řadě jako KLE, ale o jeden víc :-) Jel jsem se na ni jen podívat a ujistit se že se mi ta motorka moc nelíbí, stejně jako mé drahé polovičce, ale oba nás na živo docela očarovala. Je zkrátka jiná než japonci a nádherně ovladatelná a pohodlná, no přivezu ji na sraz ukázat  ;) Mimochodem byla to včera moje první letošní projížďka, sice krátká, bez helmy a v dešti, ale i tak krásná  :) 

Stran: [1]