Autor Téma: Motor v KLE  (Přečteno 6246 krát)

marty

• Star
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
Motor v KLE
« kdy: Září 08, 2008, 08:09:08 odpoledne »
vyhazuji tady téma jaký je motor v KLE.
Různě čtu, že motor KLE je mínus v hodnocení a že nemá výkon proti konkurenci a tak. Zajímalo by mne jestli máte zkušenosti s konkurencí a jestli po motorické stránce je pro KLE motor -. Já osobně nemám ten pocit, ale nemám srovnání.
« Poslední změna: Září 11, 2008, 07:54:59 dopoledne od marty »
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07

ladin

• Mlad
  • **
    • Zobrazit profil
Re: Motor v KLE
« Odpověď #1 kdy: Září 11, 2008, 06:45:07 dopoledne »
Moc jsem toho na jiných motorkách nenajezdil, ale srovnatelné motory (dvouvál 500) mají většinou ještě menší výkon než KLE. Na enduro má KLE slabý spodek, ale má sílu v otáčkách, kam se běžná endura nedostanou. Podle mě má KLE na enduro trošku netypický motor svým průběhem, ale pro mě je tahle kombinace maximálně zábavná :-)
Dříve KLE500 r.v. 1995, nyní Triumph Tiger 900i r.v. 1999

jp1

• Nov
  • *
    • Zobrazit profil
    • www.jp1.wz.cz
« Odpověď #2 kdy: Září 18, 2008, 02:13:20 odpoledne »
jak píše LADIN, já většinou jezdím se svým KLE a v doprovodu BMW 650,  je to  jednoválec a neujede, obráceně jsem to raději nezkoušel, abych ho nena*ral :-)

IGOR

• Host
« Odpověď #3 kdy: Září 20, 2008, 05:40:08 odpoledne »
Já na motor KLE 500 nedám dopustit. Už mám druhou klečku a mohu říct, že ten výkon pro radost se svezení bohatě stačí. Hlavně oceňuji u tohoto stroje spolehlivost a solidní výkon na ten objem. Je to nesmrtelné enduro, dobře ovladatelné a léty vymakané. Povím vám jednu zkušenost od odborníka - mechanika. Po rozebrání motoru KLE 500, který měl najeto 40 tis. km, byly všechny díly v bezchybném stavu téměř bez opotřebení. Chce to ale kvalitní olej, včasnou výměnu včetně filtrů.
Ahoj na srazu v motorestu Červené Bláto

klerk

• Mlad
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Listopad 27, 2008, 07:07:08 odpoledne »
Ahoj,s motorem mám dost podobné zkušenosti,kámoš má Yamahu xt 600,jede mu to od spodu,pak už nic.V 5 tis. ot. to už nejede,náš motor chytá druhý dech,a jednobuchu nekompromisně ujíždí,takže s tím výkonem to rozhodně není tak zlé jak se někde píše.

Martinéz

• Nov
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Říjen 03, 2012, 10:19:26 odpoledne »
Motor v KLE má původ ve sprtovní  Kawasaki GPZ 500 která se v USA dokonce prodávala i s přídomkem Ninja. Kamarádi s kterými občas jezdím na svém KáLéčku mají stroje jako FZ1 Fazer, VTR 1000, CBR 600 nebo Hornet ........ na členitých okreskách mi nemají šanci ujet;-) chce to teda ale solidní pneumatiky.