Autor Téma: Zimní spánek?  (Přečteno 12466 krát)

klemat

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Zimní spánek?
« kdy: Březen 01, 2011, 08:00:20 odpoledne »
Zdravím zdejší osazenstvo.Po skoro dvaceti letech jsem se odhodlal vrátit se do řad motorkářů. Měl jsem na to poměrně (spíš víc než míň) omezenej rozpočet a po delším pročítání inzerátů a rozvažování mezi Dominátorem a Pegasem se z toho nakonec vyvrbilo KLEčko  :) Doufám že týhle volby nebudu litovat,byť moje "mašina" se už věkem řadí téměř mezi veterány. Potěšilo mě, že existuje fórum specializující se na tyto stroje. Možnost stáhnout si např. manuál v češtině je super. Ale malinko mě zaráží malý počet nových příspěvků tady na fóru. Mám to chápat jako přechodnou sezónní záležitost související s pokračujícím zimním spánkem, nebo jste už všichni svoje Kawy prodali a přesedlali na lepší stroje? ???

Ludva

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 99
    • Zobrazit profil
Re: Zimní spánek?
« Odpověď #1 kdy: Březen 01, 2011, 08:54:51 odpoledne »
Ahoj,Klemat děláš dobře žes koupil klečko po 20tiletech, všichni jsme na tom podobně.
A na srazu se od nás u piva dovíš víc.
Srazu zdar Ludva.

milan8876

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re: Zimní spánek?
« Odpověď #2 kdy: Březen 01, 2011, 11:43:38 odpoledne »
Ahoj neboj klečkaři nevymřeli,jenom se už nemužou dočkat toho správneho počasí ;D a s klečkem si udělal dobře ;D

klemat

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re: Zimní spánek?
« Odpověď #3 kdy: Březen 02, 2011, 06:51:04 dopoledne »
..taky mě napadlo že to, že se tady nic moc neřeší může bejt tím že majitelé těchto strojů nemají potřebu svěřovat se se svými technickými problémy a závadami protože prostě žádné nemají ;D
Místo vysedávání u PC prostě jezdí ;D

milan8876

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re: Zimní spánek?
« Odpověď #4 kdy: Březen 02, 2011, 08:24:30 dopoledne »
Máš naprostou pravdu,prostě žádné problémy s moto nejsou ;D

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re: Zimní spánek?
« Odpověď #5 kdy: Březen 02, 2011, 11:03:14 dopoledne »
Ale taky se obcas neco semele, ale je toho celkem malo:-))

marty

  • Star
  • ****
  • Příspěvků: 287
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
Re: Zimní spánek?
« Odpověď #6 kdy: Březen 03, 2011, 07:34:19 dopoledne »
Jo jo tohle forum už má své nejlepší léta za sebou. Jednak někomu nesedl přechod ze starého fóra na nové, ale to podstatnější je že většina lidí už KLE nejezdí. Mají jiné mota a tak píší na jiné fóra. Ale vždy před srazem se tu něco děje.

M
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07

klemat

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re: Zimní spánek?
« Odpověď #7 kdy: Březen 13, 2011, 01:38:46 odpoledne »
Tak včera první vyjížďka (když nepočítám cestu na evidenčku) a hned tech.problém  ???
Po zahřátí klidnou jízdou bez velkýho vytáčení,se mi na polňačce při pomalý jízdě na dvojku rozsvítily zároveň kontrolky tlaku oleje a přehřátí motoru - ventilátor se neroztočil.Vypnul jsem motor,počkal cca 5min znova nastartoval obě kontrolky svítily furt svítily jízdou na "lehkej plyn" jsem to vytáh na silnici a zkusil jet rychleji na cca 4 tis otáček abych chladil náporem,po asi dvou km začaly ty kontrolky problikávat(tedy zhasínat),jakmile jsem dojel na křižovatku nebo do pomalejších zatáček znova se rozsvítily(stále obě najednou).Odstavil jsem motorku na cca 40 min a zkusil znova nastartovat a popojet -svítily furt.Na omak mi hadice nepřišly že by voda byla přehřátá,ani nic nesyčelo nebo tak pod.
1.Nevím proč svítí a problikávají obě najednou
2.Napadají mě laicky 3 možné příčiny:
- nespíná ventilátor(pak nechápu pro svítí i tlak oleje)
- je malý tlak oleje(možná je 10W-50 co mi tam daly v servisu moc řídký),ale proč svítí i teplota?
- závada je v elektrice - někde nějaký kontakt,čidlo,prošoupaný kabel nebo něco pod.(tomu by napovídalo že svítí ty kontrolky současně)

Podotýkám že samozřejmě vody i oleje tam je dost

Může mi někdo ze zdejších zkušených uživatelů dát nějakou smysluplnou radu?

klerk

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 72
    • Zobrazit profil
Re: Zimní spánek
« Odpověď #8 kdy: Březen 13, 2011, 09:27:17 odpoledne »
Ahoj,já to vidím na elektriku,olej tam máš správný,takže to může být zkrat ve spínačce,opatrně rozeber,je v ní milion pružinek,tak ať to nemáš po garáži,vyčisti,a uvidíš,jinak v palubní desce by měla být dioda,která je zapojena mezi kontrolky na vodu a olej,může být proražená.Zkontroluj si čidla na olej a vodu,nemusejí fungovat,může to být i v drátech, každopádně to chce trpělivost při bádání,ono těch možností tak moc není,jinak v sekci ke stažení je k dispozici manual na kle,doporučuji stáhnout,je tam i elektrika,což by ti mohlo dost pomoct při hledání,přeju pevné nervy, KLERK

klemat

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re: Zimní spánek?
« Odpověď #9 kdy: Březen 13, 2011, 11:03:21 odpoledne »
Dík za tip, taky jsem při pátrání narazil na tohle: http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=91382&fid=18
takže jak se k tomu dostanu (motorku garážuju mimo bydliště) budu zkoumat hlavně to čidlo oleje

klemat

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re: Zimní spánek?
« Odpověď #10 kdy: Březen 19, 2011, 07:11:11 odpoledne »
Tak jsem se konečně dostal do garáže a vypadá to,že jsem problém vyřešil. Šel jsem rovnou po tom snímači tlaku oleje a zjistil jsem že drátek od něj vedoucí má větší průvěs a leží na výfuku.Došlo k propálení izolace a chytalo to kostru přes ten výfuk. Hodně jsem si oddech že nešlo o skutečný problém s mazáním protože jsem s těmi svítícími kontrolkami posledně jel asi 10km a to by v případě že by to opravdu nemazalo asi nedopadlo dobře. ;)

Danielk66

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re: Zimní spánek?
« Odpověď #11 kdy: Červenec 07, 2011, 08:50:24 odpoledne »
Ahoj Klemat. To je dobře, že jsi vybral KLE. je to stará a poctivá mašina, na které si Japonci dali záležet. Samosřejmě, že mouchy má, ale niczávažného. Já ji mám teda jen dva roky a naprostá spokojenost. Takže přeju spoustu km bez závad a bez nehody :)

klemat

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re: Zimní spánek?
« Odpověď #12 kdy: Červenec 10, 2011, 01:18:58 odpoledne »
Už jsem stihnul nalítat skoro 3000 km a zatím spokojenost  8)