Autor Téma: Pneu Mitas  (Přečteno 12153 krát)

Danielk66

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Pneu Mitas
« kdy: Srpen 04, 2010, 09:39:06 dopoledne »
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s pneu MITAS E-08.
Díky   Dan

klerk

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 72
    • Zobrazit profil
Re: Pneu Mitas
« Odpověď #1 kdy: Srpen 04, 2010, 08:32:29 odpoledne »
Ahoj, mám ji na zadním kole od jara,najeto asi 2000km,na suchu dost dobré,určitě není horší než pirelli scorpion,která tam byla před tím,aspoň na suchu,slyšel jsem názory typu černá tma,prý se rychle sjede.Taky jsem měl strach jaká bude,nevím jak na mokru,ještě jsem nezmokl.Určitě jsou i lepší gumy,co si vybereš,to tam budeš mít,tož včíl mudruj(po valašsku)

Danielk66

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re: Pneu Mitas
« Odpověď #2 kdy: Srpen 05, 2010, 08:10:13 dopoledne »
klerk: Ahoj! Já mám obě pneu Metzeler a jsou víc na silnici, kde sedí perfektně. Ale po cestách to není ono. Chtěl bych něco mezi a Mitaska se mě celkem líbí. A jak ti za ty 2tis. ubyla?

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re: Pneu Mitas
« Odpověď #3 kdy: Srpen 05, 2010, 02:24:53 odpoledne »
Nemuzu si pomoct;-) nejlepsi univerzal je E-07, sice neni hezka ale na suchu se chova srovnatelne s E-08, na mokru a terenu je lepsi. Nekamenujte me prosim za moje nazory:-)

klerk

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 72
    • Zobrazit profil
Re: Pneu Mitas
« Odpověď #4 kdy: Srpen 05, 2010, 04:17:23 odpoledne »
Danielk66:z gumy neubylo skoro nic,ale jezdím dost pohodovku,a hlavně sám.

Danielk66

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re: Pneu Mitas
« Odpověď #5 kdy: Srpen 06, 2010, 09:01:12 dopoledne »
Díky za vaše názory. Až nějakou vyberu, tak dám vědět ;)

marty

  • Star
  • ****
  • Příspěvků: 287
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
Re: Pneu Mitas
« Odpověď #6 kdy: Srpen 06, 2010, 09:30:32 dopoledne »
Připojím se : když jsem měl KLE tak po Metzeler Tourance jsem koupil Sahara 3. Když jsem koupil KLe tak jsem jezdil dost silnice, ale táhlo mne na polňačky a svážnice. To Tourance už nedávala. Jízda na mokrý trávě do kopců uplně na HO. Sahara 3 byla super. Jak na silnici tak v terénu co jsem jezdil.
Podle toho co jezdíš rád tak vybírej.

Terén a chceš pustit chlup -  Metzeler Sahara 3 nebo Conti TKC 80 ta je do terénu ještě lepší a silnice také super. Jinak M-07
Silnice a chceš pustit chlup - Metzeler Tourance. Jinak M-08

Já osobně bych dal na rady starých harcovníků KLE a když bych hledal cena/výkon koupil bych E-07. 
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07

ladin

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re: Pneu Mitas
« Odpověď #7 kdy: Srpen 06, 2010, 01:24:06 odpoledne »
Koukám, že se vzácně shodneme, E-08 jsem jezdil, nikdy mě nezradila, ale jakmile opustíš silnici je to bída. Takže doporučuji univerzál E-07
Dříve KLE500 r.v. 1995, nyní Triumph Tiger 900i r.v. 1999

milan8876

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re: Pneu Mitas
« Odpověď #8 kdy: Srpen 06, 2010, 07:38:06 odpoledne »
Taky přidam trochu zkušeností s E-08.Mám na ní najeto cca 8tis a ještě vydrží,a jsem s ní naprosto zpokojen a za ty prachy uplně v poho.Absolvoval jsem s něma aji cestu na ukrajinu,kolegové měli E-07 a v pohodě jsem jim v terenu stačil.Pokud jezdíš převážně cesty tak doporučuji a v bahně ti nepomuže stejně ani E-07 ;DAle je to muj názor,a určitě pujdu do nich znova.

Alfonso

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re: Pneu Mitas
« Odpověď #9 kdy: Srpen 09, 2010, 08:46:36 dopoledne »
Mám E-09 a nemůžu si stěžovat. V zatáčkach na asfaltu toho vydrží hodně, v suchém terénu taky dobrý. Ale jakmile je někdše mokrá tráva, nebo bahno, rychle se zalepí. A díky tomu, že mají ty špalky docela velkou plochu, někdy to v terénu klouže. Navíc je s nimi vyšší spotřeba a na silnici rychle ubývají. Na dálnici s nima můžeš tak max. 120, pak neudržíš řidítka. To se mi s Touranckama nestalo.