Autor Téma: Versys 2010  (Přečteno 45202 krát)

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #15 kdy: Březen 21, 2010, 05:34:30 odpoledne »
pokud mate ve versysu taky molitanak jak v KLE, tak proste vyprat - bud specialni roztok, nebo tepla jarova voda. No a na impregnaci se prodava specialni sprej/olej - ja mam spraj od Denicolu uz 4 roky a stale tam asi polovina je:-) http://www.denicol.cz/shop.phtml?skupina=moto&kapitola=ostatni&kod=mo

marty

  • Star
  • ****
  • Příspěvků: 287
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #16 kdy: Březen 21, 2010, 06:18:53 odpoledne »
Dá se říct že filtr je stejnej. molitan na jedné straně chlup a je danej do plochýho rámu. Doufám že nejsem blbec ale já jsem si ho vypral v technickým benzínu a stříknul olejem na sportovní filtry.

teď jsem chtěl koupit sportovní filtr od DNA do Versyse když mám laďák.  Polovina lidí to rozmlouvá a druhá říká že to bude v poho. Nechci to řešit PC a úpravou palivový mapy. Zatím jsem to odsunul. Vypral jsem si ten co tam je.

čus Martin 
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07

petr-ikarus

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 72
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #17 kdy: Březen 21, 2010, 06:59:23 odpoledne »
Díky všem za radu a pomoc.
Normálně bych to dal do servisu, ale říkám si, že nejsem tak levý ;D
Dík

labakov

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #18 kdy: Březen 21, 2010, 09:31:56 odpoledne »
benzinem a redidly se nema, pry naleptava molitan

ivanversys

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #19 kdy: Březen 22, 2010, 05:33:29 odpoledne »
Benzín néééééééééé! Rozleptáš vnitřní strukturu filtru a toho oleje na inpregnaci opravdu jen film,
né ho vněm utopit, musí dýchat. Je to alchymie, ale to dáte.
Já mám zase starost se spojkou, bere mi až nahoře a když tomu dám třista z místa, tak mi dokonce i
mírně proklouzla mrška jedna. Trochu ji pošteluju a uvidím, není možné aby se už ozývaly lamely.
Peťo, květen mám tak nabouchaný, sev. čechy, již. Čechy a dva pracovní víkendy, ale květen má
pět víkendů tak ještě opavdu nevím jak to dopadne. Zdar lidi
zelená má zelenou

marty

  • Star
  • ****
  • Příspěvků: 287
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #20 kdy: Březen 22, 2010, 06:54:27 odpoledne »
Benzín néééééééééé! Rozleptáš vnitřní strukturu filtru a toho oleje na inpregnaci opravdu jen film,
né ho vněm utopit, musí dýchat. Je to alchymie, ale to dáte.
Já mám zase starost se spojkou, bere mi až nahoře a když tomu dám třista z místa, tak mi dokonce i
mírně proklouzla mrška jedna. Trochu ji pošteluju a uvidím, není možné aby se už ozývaly lamely.
Peťo, květen mám tak nabouchaný, sev. čechy, již. Čechy a dva pracovní víkendy, ale květen má
pět víkendů tak ještě opavdu nevím jak to dopadne. Zdar lidi
No nevím ale v manuálu se píše o čištění tohle •Clean the element [A] in a bath of high-flash point solvent,
and then dry it with compressed air or by shaking it.
tak mi přišel benzín OK. Ředidla bych se bál. Pro příště si ale koupím čistící roztok.

Kolik máš najeto že tě zlobí spojka ? Nemáš problém s olejem ? To je docela divný ne ? Martin
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07

ivanversys

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #21 kdy: Březen 24, 2010, 05:38:44 odpoledne »
Vše ok ;D, pošteloval jsem lanko a zase je to pohoda. Už jste viděli enduro stupačky na Versyse?

http://www.motech.cz/sw-motech-stupacky-sada-kawasaki-versys-07-p-27287.html
zelená má zelenou

bidzej

  • Administr
  • Pln
  • *****
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #22 kdy: Březen 25, 2010, 10:35:30 dopoledne »
Cau, taky prispeju do diskuze :) Co se tyce oleje, tak v servisu mi davali plnou syntetiku Castrol tak v tom budu pokracovat. Pri posledni kontrole mi rikali, ze by chtela vymenit retezova sada. Mam najeto cca 20tis. Prej je nerovnomerne vytahanej. Ja ho meril podle servisniho manualu na nekolika mistech a jeste se mi zdal OK, tak ho asi tuhle sezonu necham byt. Jinak jsem dobil baterku a pekne ho protahnul.Paradicka. ;)Ale zajimavy je, ze ne KLE jsem po celou dobu ani jednou nenabijel baterku a nikdy nebyl problem. Tady od prosince a sotva jsem nastartoval.

petr-ikarus

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 72
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #23 kdy: Březen 25, 2010, 08:37:36 odpoledne »
Ahoj
Mám koupenou novou řetězovou sadu. V servisu mi take řekli, že je vytahaná a určitě vyměnit.
Dnes jsem starou měřil a hodnotím, že ještě pojezdím. Včera pěkných 185km a co vy?
Jo, vzduchový fitr, to musím zvednou nádrž? Neurvu něco? Drží jen na dvou šrobech???
Baterku jsem nevyndával od novoty a vše ok.
Dík.

marty

  • Star
  • ****
  • Příspěvků: 287
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #24 kdy: Březen 26, 2010, 07:53:37 dopoledne »
Tak pozoruji že všichni máme nerovnoměrně vytahanej řetěz. To je na 20 tis teda hnus. Jak napsal IvanV tak by měla řeťezovka udělat 30 tis. Já nejsen ani v půlce.
Nádrž - sundej plexi odplastuj a povol dva šrouby a přizvedni zadek nádrže. Odpoj hadičky jedna je přepad klasika a hlavní je na spojku která má převlečnou pojistku. Je to celý plastový tak si ji nezlom. Pak nádrž sundáš - je stejně nazutá jako na KLE. Pak na Air boxu povol 4 šrouby a odkloň hadičku tam je na jednou šroubu vsunutej filtr. Vyndej opatrně sundej plastovej rám a filtr ( molitan ) vyper. V čem to nechám na tobě. Já dělal techničák ale tady blbě  :o. Podle mne techničák nerozpouští molitan.  ::) ( ale podle mne ). A slož. Na motorkářích je podrobnej manuál. sice v angličnine ale to si poradíž. Baterku jsem vyndal na podrim očistil kontakty protože mi - oxidoval a před jarem dobil. Nebyla ale vybitá měla 12 V. Jinak v návodu píšou že baterka podle teploty se vybíjí. při 30° do 1 týdne se samy vybije a při 10° do 6 měsíců. To je docela mazec co ?  :o :o

Jinak jezdíš jako ďas. Chodíš vůbec do práce ? já ujel pár kiláků. každej den skoro do 18:00 v práci to toho moc nenajedu. Dneska ale pojedu.
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07

petr-ikarus

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 72
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #25 kdy: Březen 26, 2010, 11:49:57 odpoledne »
Ahoj Marty
Dík za radu, neměl jsem moc času, tak jsem na ten fitr jen zběžně koukl.
Bylo to filtr nebo jízda.
Jo z praci nic moc, takže užívám :D
Dnes jen 118km,ale objevil jsem nové trasy.

Jack

  • Nov
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #26 kdy: Březen 27, 2010, 03:41:32 dopoledne »
No ještě trochu pojezdím na starém řetězu, už je dost vytahanéj a hlučnéj.
Nová sada x kroužky din 3300kč, objednán v kawě servis u nás.
Přední gumu mám ještě origo a je dost ojetá,takže kupuji sadu nových dvousměsích, myslím, že bude nějaká sleva-teda doufám. :D
Chtěl jsem nového Versyse, ale to nedám a do půjčky nejdu, teť jsme koupili nové auto, takže utrum. :(

Zdravim chlapi,
no ty bláho, 20tkm na předku, to nechápu. Já měnil v 9k zadní-byla už placatá, tak sem jí dojebal spalouchem a z předku byla po 11k taková střecha že už to dál nešlo.
Takže Márty ta dvousměska Roadsmart co máš vzadu už má za sebou 11k, to mi nepřijde špatný (no a víš jak já sem s tim jezdil... ;D)

Každopádně hoši buďte rádi za ty proběhy co máte, na Guzzi mi odešla zadní guma v 6000 a vyměnil jsem rovnou i tu přední (3 měsíce po koupi funglovky, kdo má na to brát peníze, peklo), stejně už by víc než 1000 nedala a motorka už se hůř skládala do zatáček a po překonání odporu nepříjemně padala do zatáčky a zavírala řízení, hnus. Sada Metzeler Z6 Interact za 6K v akci tak sem zvědav kolik vydrží. Zatím jsou po 1500km ok, ale Sportec M3, to byly lepivky, jiná kategorie, ale vůbec se s nima nedalo jezdit po dálnici, mizely před očima :'(

Bídžej: ty se nediv že máš řetězovku v hajzlu když ti sprej vydržel na 2 sezony :D

petr-ikarus: dobře jezdíš pane, to já mám letos zatím na kontě jen 2 projížďky, min.čvrtek 180km ještě místy se sněhem a vodou-zahnojená motorka a dneska rovná stovečka, paráda 8)
Prosimtě na co bys chtěl novýho Versyse, kvuli tomu světlu a štítku? Jinak je to uplně stejný a mně osobně se starej líbí víc
...???...
BMW R 1200 S ´08
Moto Guzzi Sport 1200 ´09
Kawasaki Versys 650 ´07

marty

  • Star
  • ****
  • Příspěvků: 287
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #27 kdy: Březen 27, 2010, 04:59:16 odpoledne »
Pro všechny Versysáky a zvláště pro Jacka jak vypadají svody po 20 tis km.  ;D ;D
Zadní guma po už avizovanejch 11 tis km  :o :o . Nová je na cestě tak  ;D ;D

Včera jsem se urval z práce a tak jsem si zajel do Říše tem jsou krásný cestičky a bylo slabejch 150 km  ;)
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07

petr-ikarus

  • Mlad
  • **
  • Příspěvků: 72
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #28 kdy: Březen 27, 2010, 06:43:00 odpoledne »
To Jack
Nový Versys- ta žlutá a ty kufry a celkový vzhled, no prostě mně uchvátila. Zatím sním ;D
Přední guma by ještě šla, ale ve 180km, už to háže, prostě nesedí >:( a zadní už má střechu. Na to, že je to loňský model a že byla nejdrahší ze tři vzorků- dost bída, už do té značky nejdu.

marty

  • Star
  • ****
  • Příspěvků: 287
  • Versys 07
    • Zobrazit profil
Re: Versys 2010
« Odpověď #29 kdy: Březen 27, 2010, 07:08:53 odpoledne »
To Jack
Nový Versys- ta žlutá a ty kufry a celkový vzhled, no prostě mně uchvátila. Zatím sním ;D
Přední guma by ještě šla, ale ve 180km, už to háže, prostě nesedí >:( a zadní už má střechu. Na to, že je to loňský model a že byla nejdrahší ze tři vzorků- dost bída, už do té značky nejdu.

Petře ty jsi koupil zadní gumu když jsi jem na sraz. Co jsi koupil ? Co tam teda máš ? Mě se udělala placka na zadku až při poslední 500 km a to hlavně protože jsme jeli na sraz a zpět po dálnici a ve dvou. Předek má 9tis km ale dávám mu tak max 5 tis km. konec přichází vždy rychleji.  :'(
« Poslední změna: Březen 27, 2010, 07:38:12 odpoledne od marty »
dříve KLE500 r.v.98 - teď Versys 650 r.v. 07